

U srpnju ove godine iz tiska je izišla knjiga fra Nikole Pašalića „Kako je sveti Franjo slijedio Gospodina“. Knjiga je netipičan životopis Asiškog Siromaha u 78 kratkih priča – crtica iz Franjinog života. Ima 195 stranica. Izdavač je sam autor u suradnji s Hrv. provincijom svetog Jeronima franjevaca konventualaca iz Zagreba. Tiskana je u Grafocentru u Zagrebu.
„Autor nam zajedno sa svetim Franjom pokazuje kako velikodušnost Božjega dara prožima njegovo biće ne samo u odricanju nego u radosnom darivanju života Bogu.
Prepoznajemo ovdje mnogima dobro znano iskustvo da ako poput Franje predamo Bogu sve ono što nam je on dao, dopuštamo da ona vječna čežnja za dobrim utkana u čovjekovu dušu procvjeta i donese ploda. Prepoznajemo ovdje i Franjinu čežnju da postane odraz vječne ljubavi u bistroj vodi, u vodi koja nam je svima trajno dostupna da nas umiva i krijepi.
Prepoznajemo radost življenja prijateljstva s Isusom suobličujući se s njime hodeći u čistoći srca i raširenih ruku…!“ (Pogovor, Klara Lice Pavlović)